Інформація 26.03.2018 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

536 Переглядів

Як отримати довідку про свої доходи не відвідуючи податкову!

Про це інформував перший заступник начальника Галицької ОДПІ Головного управління ДФС  у Львівській області Андрій Олегович Андрейко під час брифінгу для представників засобів масової інформації.

Андрій Олегович інформував, що в рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців громадяни можуть скористатися сервісом «Електронний кабінет» в частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (далі – відомості про доходи) та отримати відомості про доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП), а також підготувати, заповнити та надіслати в електронному вигляді до контролюючих органів декларацію про майновий стан і доходи.

За допомогою меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету та «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності» фізична особа – платник податків може сформувати «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій» (далі – Запит) виключно для отримання інформації про себе.

Андрій Олегович звернув увагу, що запит формується фізичними особами – платниками податків з використанням електронного цифрового підпису фізичної особи, що сертифікований у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів (далі – АЦСК).

При цьому ознайомитись з порядком отримання відомостей про доходи за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності» можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: Головна/Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (https://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Після входу до Електронного кабінету необхідно ввійти до його приватної частини.

Для цього необхідно:

- увійти до Електронного кабінету за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua або через офіційний веб-портал ДФС;

- обрати відповідний АЦСК;

- обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія (USB – накопичувач, СD/DVD диск) або у відповідному каталозі на персональному ПК (Key- 6.dat);

- вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати». Після того, як ключ буде успішно завантажено, натиснути «Увійти».

Для створення Запиту необхідно в меню «Заяви, запити для отримання інформації» обрати Запит.

У запропонованій формі Запиту необхідно заповнити всі поля виділені блакитним кольором.

Слід зазначити, що фізичні особи – платники податків, які отримали паспорт нового зразка, де вказано лише номер паспорта (серія відсутня), при заповненні поля «Реквізити паспортного документу» Запиту зазначають лише номер паспорта.

Після заповнення необхідно натиснути «Підписати та надіслати» або «Зберегти чернетку» та «Підписати та надіслати». Якщо при заповненні Запиту були допущені помилки або не заповнено всі обов’язкові реквізити, система напише «Помилка», та виділить рожевим кольором відповідні поля. Необхідно виправити помилки та знову натиснути «Підписати та надіслати». Процедура підпису така ж сама, як і процедура входу в особистий кабінет. Далі система запропонує обрати спосіб отримання інформації. Наприклад: «Електронний кабінет».

Відправлений Запит можна переглянути у розділі «Вхідні/вихідні документи» в приватній частині особистого кабінету. Після обробки Запиту до особистого Електронного кабінету надходить повідомлення (відповідь на Запит). Натиснувши на це повідомлення відкривається інформація про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яка замовлялася. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати.

Слід зазначити, що відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (за кожний квартал), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 50 днів після його закінчення.

«Декларування громадянами своїх доходів – це не тільки конституційний обов’язок, а можливість добровільної сплати податків, від чого значною мірою залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіону, добробут усіх громадян. Сплачені податки йдуть на фінансування освіти й медицини, культури й спорту, виплату пенсій і стипендій,  допомогу  малозабезпеченим сім’ям» – зазначив Андрій Андрейко.

Для отримання знижки необхідно заповнити декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня 2018 року!

Про це інформував начальника Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Андрій Кобільник під час брифінгу для представників засобів масової інформації.

Андрій Кобільник розповів присутнім про реалізацію права на податкову знижку. Зокрема,  наголосив, що громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Андрій Кобільник інформував, що податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Розповів, що для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня (включно) подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

За результатами 2017 року платник податку може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім’ї заробітну плату.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, батьки її чоловіка або дружини, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

У разі, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (брат, сестра, дід, баба та інші особи), то право на податкову знижку щодо таких сум відсутнє.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.

Андрій Кобільник звернув увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року (включно).

Наголосив, що з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України у банері «Деклараційна кампанія – 2018».

Крім того інформував, що громадяни можуть звернутися в Центр обслуговування платників який розташований в адмінбудинку ГУ ДФС у Львівській області, за адресою: вул.Стрийська,35 (зал.№3). Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію.

Наголосив, що декларування доходів – це перш за все виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок в добробут держави, особливо в цей непростий для країни час. 

Про декларування доходів на зустрічі в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ

Днями в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч заступника начальника Галицької ОДПІ Тараса Левицького із платниками податків на тему: «Кампанія декларування -2018. Електронні сервіси ДФС України. Зміни в оподаткуванні. Мінімальна заробітна плата».

Посадовець повідомив, що з 1 січня розпочалась кампанія декларування – 2018, яка триватиме до 1 травня поточного року.

 Обов’язок щодо декларування статків виникає у випадку отримання громадянами у минулому році доходів, які не оподатковувались, зокрема, до таких доходів належать:

- доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення, тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Також Тарас Левицький проінформував про випадки, в яких декларація не подається, зокрема, від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ.

Звернув увагу, що податкова декларація з 1 січня 2018 року подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

На завершення зустрічі посадовець звернув увагу, що у 2018 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати впродовж усього року.

Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна Центрі обслуговування платників який розташований в адмінбудинку ГУ ДФС у Львівській області, за адресою: вул.Стрийська,35 (зал.№3). Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.

Слід додати, що на допомогу громадянам на офіційному порталі територіальних органів ГУ ДФС у Львівській області функціонує банер «Деклараційна кампанія – 2018», в якому розміщено копії нормативно-правових актів, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, інформацію щодо осіб, які зобов’язані подавати декларацію, випадків, коли така декларація не подається, форму річної податкової декларації і зразок її заповнення, порядок подання декларації для отримання податкової знижки тощо.

«Шановні платники податків! Виконайте свій конституційний обов’язок – декларуйте свої доходи та звітуйте вчасно!», – наголосив Тарас Левицький на завершення заходу.

Відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків можна отримати в електронному вигляді

Днями у Сихівському відділенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, відбулось засідання «круглого столу» заступника начальника – начальника Сихівського віділення Ігоря Лазорко з питань оподаткування та декларування доходів громадян за участі громадян та представників бізнесу.

Приводом для зустрічі стала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка розпочалась з 1 січня та триватиме до 1 травня 2018 року, та зміни до податкового законодавства які вступили в дію з 01.01.2018 року.

Під час засідання, заступник начальника – начальник Сихівського віділення Ігор Лазорко повідомив, що у 2018 році декларування доходів пов’язано з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України, згідно з якими громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2017 року. Також він роз’яснив у яких випадках громадяни зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи, а також, які витрати можна включати в декларацію з метою отримання податкової знижки та повідомив, що декларанти податку на доходи фізичних осіб мають змогу заповнювати та направляти до органів ДФС декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет, скориставшись оnlain-сервісом ДФС.

Ігор Лазорко інформував, що відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків можна отримати в електронному вигляді.

Так, Фізична особа – платник податків може сформувати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді виключно для отримання інформації про себе.

Для полегшення користування спеціалізованим програмним забезпеченням розроблено та розміщено на офіційному порталі ДФС «Порядок формування запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису та отримання відповіді на запит з ДФС».

Запит має підписуватися електронним цифровим підписом з одночасним застосовуванням посиленого сертифіката.

Після обробки запиту на електронну адресу фізичної особи – платника податків направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.

Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків надаються відповідно до:

- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форма № 1ДФ;

- податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи – підприємця;

- податкової декларації про майновий стан і доходи.

Сихівське відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області запрошує громадян завітати до 1 травня 2017 року до Центру обслуговування платників який розташований в адмінбудинку ГУ ДФС у Львівській області, за адресою: вул.Стрийська,35 (зал.№3) та прозвітувати про отримані доходи у минулому році. При виникненні будь-яких питань щодо заповнення декларацій про майновий стан і доходи, працівники ЦОПу завжди нададуть кваліфіковану допомогу.

Визначення та відображення доходу підприємцями – платниками єдиного податку під час зустрічі в Галицькій ОДПІ

Днями в приміщенні Галицької ОДПІ відбулась зустріч першого заступника начальника податкової інспекції Андрія Андрейка з керівниками, головними бухгалтерами з питань роз’яснення змін до Податкового Кодексу України з 01.01.2018 року.

Перший заступник начальника Галицької ОДПІ Андрій Андрейко поінформував, що доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу.

До складу доходу не включаються:

- суми податку на додану вартість;

- суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;

- суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;

- суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;

- суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, вартість яких була включена до доходу при обчисленні загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця;

- суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів.

При визначенні обсягу доходу, що дає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи.

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, затверджено наказом Міністерства фінансів України (далі – МФУ) від 19.06.15 №579.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів та витрат, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи і понесені витрати.

Порядок ведення книги обліку доходів та витрат платників єдиного податку третьої групи – платників ПДВ, затверджено наказом МФУ від 19.06.15 №579.

Для реєстрації Книги обліку доходів та витрат такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги.

Зазначена норма передбачена п.292.1 – п.291.15 ст.292, п.п.296.1.1 п.п.296.1.2. ст.296 Податкового кодексу України.

В ході заходу присутнім надано друковані пам’ятки про зміни в законодавстві з оплати праці та інформували що розпочала «кампанія декларування 2018».

На завершення заходу Андрій Олегович подякував всім за плідну співпрацю та запевнив представників бізнесу у підтримці та наданні необхідної професійної допомоги у питаннях роз’яснення податкового законодавства.

Податківці, керівники та бухгалтери підприємств підкреслили важливість проведення подібних заходів. Завдяки таким зустрічам, можна не лише обговорити проблемні питання, а й розібратися в них та знайти алгоритм застосування податкових норм.

Про нові порядки з питань зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних розповіли в Сихівському відділенні Галицької ОДПІ

Нещодавно в Сихівському відділенні Галицької ОДПІ відбулась зустріч заступника начальника – начальника Сихівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Ігоря Лазорка з платниками податків та громадськістю.

Під час зустрічі Ігор Лазорко інформував, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями Кабінет Міністрів України постановою від 21.02.2018 №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Постанова №117) затвердив:

· Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

· Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

· Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Постановою №117, зокрема, встановлено, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 зупинено реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, що діяв до набрання чинності Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», та які станом на 1 грудня 2017 не подали пояснень і копій документів до таких ПН/РК, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій ПН/РК, подати пояснення і копії документів до таких ПН/РК на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

Крім того, Постановою №117 визнано такими, що втратили чинність:

* постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації»;

* постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 №485 «Про затвердження Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Інформував , що Постанова №117 опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 07.03.2018 №46. Дана Постанова №117 набирає чинності через п’ятнадцять днів з дня її опублікування.

Також під час зустрічі платників інформували про основні зміни податкового законодавства, нагадали про початок кампанії декларування – 2018 та наголосили на дотриманні норм трудового законодавства.

По завершенні зустрічі присутні мали можливість отримати особисту консультацію, пораду та обмінялися досвідом своєї роботи.

Податкові сервіси ДФС України – допомога для платників податків!

Днями в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ відбулася зустріч з платниками податків та громадськістю на тему «Основні зміни законодавства. Мінімальна заробітна плата. Електронні сервіси ДФС України. Кампанія декларування 2018».

Під час зустрічі обговорювались актуальні питання щодо законодавчих новацій у 2018 році, зокрема, у справлянні податку на додану вартість, податку на прибуток, акцизного податку, ЄСВ, в оподаткуванні ПДФО окремих видів доходів, щодо порядку проведення річного перерахунку ПДФО, подання звітності роботодавцями. Окремо мова йшла про електронні сервіси фіскальної служби.

Крім того, було наголошено, що з початку 2018 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів за минулий рік. Також зазначив, якщо фізичні особи, які у 2017 році отримували доходи у результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та доходи від неподаткових агентів, повинні подати до фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Заступник начальника Галицької ОДПІ Тарас Левицький розповів присутнім, що на веб-порталі ДФС України (https://sfs.gov.ua/) є ряд електронних сервісів, за допомогою яких платники податків та громадяни можуть знайти необхідну для себе інформацію, не виходячи з дому. Зокрема, на сайті діють такі електронні сервіси, як:

- «Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді;

- «Дані реєстру платників ПДВ» – щоденне оприлюднення інформації про реєстрацію платників ПДВ;

- «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – для перевірки надійності ділових партнерів, допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків. Також, за допомогою даного сервісу можна перевірити стан розрахунків платника податків з бюджетом;

- «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» – сервіс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Державної фіскальної служби України по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства;

- «Анулювання реєстрації платників ПДВ» – надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду;

- «Антикорупційний сервіс «Пульс» – упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю чи митного оформлення;

- «Декларування on-line» – надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до податкового органу або друку.

Також, на даному веб-порталі можна скористатися й такими електронними сервісами, як: «Реєстр платників єдиного податку», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Реєстр страхувальників», «Дані про взяття на облік платників податків», «Митна статистика» та надана інформація про функції кожного з цих сервісів.

В ході заходу присутнім надано друковані пам’ятки про зміни в законодавстві з оплати праці та інформували, що розпочалась «Кампанія декларування – 2018».

Зустріч пройшла в режимі діалогу, під час якої обговорили ряд проблемних питань, що виникають у платників податків.

Декларування доходів громадян – конституційний обов’язок кожного українця!

Про це нагадав начальник Галицької ОДПІ Андрій Кобільник під час надання інтерв’ю інтернет- виданню «Вголос».

Посадовець розповів, що кампанія декларування доходів громадян,отриманих протягом 2017 року розпочалась з 1 січня 2018.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не було сплачено ПДФО та військовий збір, тощо;

- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства;

- інвестиційного доходу;

- іноземного доходу;

та цілого ряду інших доходів передбачених ПКУ.

Також, обов’язковому декларуванню підлягають доходи у вигляді подарунків та спадщини. Разом із тим, з 01.01.2017 року вступили в силу зміни в податковому законодавстві, згідно яких звільняються від оподаткування доходи, отримані у вигляді спадщини/дарування від членів сім’ї другого ступеня споріднення, до яких відносяться бабусі, дідусі, онуки, рідні брати і сестри.

Громадяни, яких стосується цей перелік, повинні подати податкову декларацію до державної фіскальної служби до 01 травня 2018 року та сплатити до 1 серпня поточного року податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з таких доходів.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси – особисто або уповноваженою на це особою; – надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Андрій Кобільник наголосив, що з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.

Крім того, як передбачено законодавством, певна категорія фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

При цьому нагадуємо, що громадяни, які мають право на податкову знижку за минулий рік, можуть подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2018 року (включно).

Наголосив, що декларування доходів – це перш за все виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок в добробут держави, особливо в цей непростий для країни час. 

Разом з тим, Андрій Кобільник проінформував, що на офіційному веб-порталі ДФС України функціонує спеціальний банер «Деклараційна кампанія – 2018», в якому, крім нормативних і інформаційних матеріалів, розміщені Декларації про майновий стан і доходи, приклади заповнення декларації тощо.

Окрім того, платник податків має право звернутися до Центр обслуговування платників який розташований в адмінбудинку ГУ ДФС у Львівській області, за адресою: вул.Стрийська,35 (зал.№3) з проханням отримати консультативну допомогу з питань щодо заповнення річної податкової декларації.

«Добровільне декларування доходів свідчить про високу податкову культуру громадян та їх свідоме виконання конституційного обов’язку, адже податок на доходи фізичних осіб, який сплачується від отриманих доходів є основою наповнення місцевих бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. Також, з отриманих доходів сплачується військовий збір у розмірі 1,5 %, який йде на фінансування української армії», – зазначив Андрій Кобільник.

На практикумі про податкову знижку

Протягом березня Галицькою ОДПІ проводилась роз’яснювальна робота серед платників податків, зокрема надавалась практична допомога громадянам у заповненні декларацій про майновий стан і доходи та на отримання податкової знижки за навчання. Під час практикумів акцентовано увагу громадян на необхідність надання документів, що підтверджують право на надання податкової знижки за навчання: договір на навчання, укладений з навчальним закладом; платіжне доручення на безготівкове перерахування коштів, або квитанція банку чи відділення зв’язку про перерахування готівки; документ, що підтверджує перший ступінь споріднення з особою, навчання якої оплатив платник податків, який претендує на податкову знижку.

Тренінги щодо порядку подання електронної звітності

Галицькою ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області протягом березня 2018 року проводились тренінги, щодо подання звітності засобами електронного зв’язку.

Податківці розповіли і на практиці показали як саме проходить процес електронного звітування, за допомогою яких програм формуються, підписуються та відправляються звіти, яка роль в данному процесі відведена електронному цифровому підпису. Нагадали, що звітність, надіслана «електронкою» через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, крім економії часу, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.

Платники податків, відвідавши такі заняття, переконуються: звітність в електронному вигляді – це просто і дуже зручно. Адже така форма звітування дозволяє економити час та кошти.

Семінар з роз’яснення законодавства

Фахівці Галицької, Личаківської та Залізничної ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області провели семінар для платників податків Львова на тему: «Нове в оподаткуванні. Актуальні питання оподаткування для платників податків – юридичних осіб».

Податківці ознайомили бухгалтерів підприємств і організацій з останніми змінами в податковому законодавстві. Зокрема, зупинились на нововведеннях щодо податку на додану вартість, на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, єдиного податку, ресурсних платежів. Звернули увагу на помилки, які допускаються при заповненні звітності.

Розповіли про функціонування системи автоматизованого моніторингу у відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків. Також проінформували учасників семінару щодо особливостей декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році.

Окремим важливим питанням було дотримання законодавства, щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
3 Гостей
Рекомендуємо!